Windows 10 İçin En İyi 5 Ücretsiz SEO Yazılımı

Windows 10 İçin En İyi 5 Ücretsiz SEO Yazılımı

 

Bu yazıda, çevrimiçi web sitesi optimizasyon kampanyalarınızda kullanabileceğiniz Windows 10 için en iyi 5 ücretsiz SEO yazılımından bahsedeceğiz . SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Çevrimiçi pazarlama uzmanları tarafından kullanılan bir terimdir. Belirli bir arama terimi için bir web sitesini arama motorlarının en üstüne mümkün olduğunca yaklaştırmaya yönelik çok çeşitli teknikleri ve yöntemleri kapsar. Bu şekilde arama motorları web sitesine daha fazla trafik gönderir. Tam olarak ne tür uygulamaların var olduğuna bir göz atalım.

SmarterStats (Ücretsiz)

SmarterStats Free , web sitesi performansını takip etmeyi amaçlayan bir SEO yazılımıdır. Windows 10’da gayet iyi çalışır. Uygulama bir yerel ana bilgisayar hizmeti olarak çalışır. Bu, yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz arayüze bir web tarayıcısı üzerinden erişildiği anlamına gelir.

SmarterStats’ın ücretsiz sürümü kullanılarak yalnızca bir web sitesi izlenebilir. Birden fazla web sitesini takip etmek için, herhangi bir zamanda etkinleştirilebilen ücretli bir lisans gereklidir. SmarterStats Free’de bulunan en dikkate değer özellikler, ayrıntılı trafik istatistiklerini (ziyaretçi sayısı, ziyaret edilen sayfalar, yönlendirmeler, kullanılan tarayıcılar, kullanılan cihazlar, demografi vb.), anahtar kelime analizi, grafiklerle raporlar oluşturulabilmesini takip etme yeteneği olacaktır. ve dahası.

BeamUsUp SEO Crewler

BeamUsUp SEO Crawler , Windows 10, Linux ve Mac OS üzerinde çalışan Java tabanlı bir çapraz platform SEO yazılımıdır. Beam Us Up, bir web sitesinin derin taramasını gerçekleştirir. Bir taramanın başlaması için öncelikle taranmasını istediğiniz web sitesinin URL’sini üstteki “URL” giriş kutusuna ekleyin.

Web sitenizin boyutuna ve sunucunuzun/ISS’nizin hızına bağlı olarak, tüm sayfalar için tarama uzun sürebilir. Arama motoru durumunu taramak istediğiniz tek bir sayfanın yalnızca URL’sini girmeyi düşünün. Tarama, çok çeşitli farklı SEO faktörlerine bakacaktır. İndeks durumu, bulunan anahtar kelimeler, uygun şekilde doldurulmuş meta veriler (başlık, anahtar kelimeler, açıklama), gelen bağlantılar, giden bağlantılar, resimlerde ALT etiketleri doldurulmuş mu, robots.txt kullanımı gibi şeylere bakar, yinelenen sayfaları algılar ve daha fazlası. Birden fazla web sitesi aranabilir. Tek tek eklenmeleri gerekiyor. İstatistikleri dışa aktarma, XLS elektronik tablosu olarak mümkündür.

Screaming Frog SEO Spider Aracı

Screaming Frog SEO Spider Tool , Beam Us Up SEO Crawler’ın yaptığına benzer şekilde çalışan Windows 10 için başka bir SEO yazılımıdır. Web sitesi bazında bir web sitesi taraması yapacak ve arama motorunun web sitesini nasıl optimize ettiği hakkında size bir rapor verecektir. SEO Spider Tool’un ücretsiz sürümünün taranan bir web sitesinin yalnızca 500 sayfasını tarayacağını ve algılayacağını unutmayın. 500’den fazla sayfayı taramak için ücretli lisans gereklidir.

Yukarıdan “Başlat” düğmesine tıklanarak tarama başlatılır. Bunu yapmadan önce, analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL’sini kopyalayıp yapıştırmanız gerekir. Tespit edilen 500 web sayfasının her biri için sayfa başlığı, meta açıklamalar, anahtar kelimeler, H1/H2 etiket kullanımı, yanıt kodları, web sitesinde kullanılan protokoller, dahili bağlantılar, harici bağlantılar, analizler gibi şeyleri kontrol edebileceksiniz. , ve dahası. Bu verileri kullanarak web sitesinde düzeltmeler yapabilir ve daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz. Uygulama tarafından algılanan veriler bir elektronik tabloya aktarılabilir.

VisualSEO Topluluk Sürümü

Visual SEO Community Edition , web sitelerini, ilk 500 sayfayı analiz eden ve ardından size SEO durumunun ayrıntılı bir dökümünü veren, Windows 10 için başka bir ücretsiz SEO yazılımıdır.

HTML durum kodları, meta açıklama, Google arama dizini durumu (herhangi bir uyarı var mı, dizine eklenen sayfa sayısı), H1-H6 etiket kullanımı, HTML/CSS’nin geçerli olup olmadığını ve daha fazlasını kontrol edecek. Google Analytics’e bağlanmanıza ve oradan trafik istatistiklerini ve anahtar kelime analizlerini/önerilerini almanıza olanak tanıyan bir işlev vardır. Site haritası oluşturucu, robots.txt yöneticisi ve daha fazlası gibi başka araçlar da mevcuttur. Visual SEO’nun UI tasarımını seviyorum. Tüm veriler, Beam Us Up ve Screaming Frog’dakinden daha iyi organize edilmiştir. Dezavantajı ise 500’den fazla sayfayı taramak ve analiz etmek için bir lisansa ihtiyaç duyulmasıdır.

 

WildShark SEO Spider

ücretsiz SEO yazılımı

WildShark SEO Spider , Windows 10’da gayet iyi çalışan ve bir web sitesinin arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek için iyi bir dizi özelliğe sahip olan daha basit bir SEO yazılımıdır.

Sol üst köşedeki sekmeler seçilerek mevcut işlevlere erişilebilir. Mevcut araçların temel bir dökümü aşağıdaki gibidir: dahili/harici bağlantı analizörü, sayfa yönlendirme denetleyicisi, bozuk bağlantı denetleyicisi, görüntü analizörü, zengin snippet denetleyicisi, anahtar kelime araştırma aracı, hız denetleyicisi ve daha fazlası. Tüm bu metrikler, SEO söz konusu olduğunda önemli faktörlerdir. Taranan web sitesi sayfalarının sayısında bir sınırlama yoktur.

Çözüm:

Yukarıdaki listeden Windows 10 için ücretsiz SEO yazılımının 5’i de harika çalıştı. Özellikle Visual SEO’nun sunduğu güzel veri düzenini ve gruplandırmayı çok sevdim. Tek dezavantajı, ücretsiz sürümün sınırlamaları olmasıdır. WildShark SEO Spider da çok iyi. Aşağıya bir yorum bırakarak ne düşündüğünüzü bana bildirin.