İşinize Yarayacak 15 Android Uygulaması

İşinize Yarayacak 15 Android Uygulaması

1. Telefon Arkadaşınız

Windows 10 PC veya dizüstü bilgisayarınız varsa, bu uygulamanın Android telefonunuzda olması gerekir. Uygulama ile, telefonunuzun verilerinin çoğuna Windows PC’nizden erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu uygulamada Microsoft hesabınızda oturum açmak ve bunu Windows 10 PC’nizdeki Telefon Uygulamanız ile bağlamak.

 

Bir Android telefona bağlandıktan sonra Windows 10 PC’de erişebileceğiniz birkaç şey:

 1. Bildirimler: Windows 10 PC’nizde telefonunuzun tüm bildirimlerini görebilir ve hatta mesajlara telefona dokunmadan doğrudan bildirimden yanıt verebilirsiniz.
 2. Mesajlar: Burada telefonunuzun tüm mesajlarını kontrol edebilir ve hatta mesaj gönderebilir veya cevaplayabilirsiniz. Ayrıca mesajlarınıza emojiler, gifler ve fotoğraflar da ekleyebilirsiniz.
 3. Fotoğraflar: Bu sekmede, doğrudan bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz telefonunuzun tüm kamera ve ekran görüntüsü fotoğraflarını göreceksiniz.
 4. Aramalar: Bilgisayarınızda Bluetooth varsa, bilgisayarınızdan kolayca arama yapabilir ve alabilirsiniz.
 5. Uygulamalar: En yeni Samsung cep telefonuna sahipseniz, telefonunuzun uygulamalarını Windows’ta bile kullanabilirsiniz.

Genel olarak, Telefon Eşlikçiniz, Windows 10 sistemine sahip tüm kişiler için temel Android uygulamalarından biridir.

Telefon Eşlikçinizi Play Store’dan İndirin

2.Wallcraft

Wallcraft, 10.000’den fazla Full HD duvar kağıdına sahip ücretsiz bir uygulamadır; 2K ekranlar için 5.000’den fazla duvar kağıdı ve Android telefonlar için 1.000’den fazla 4K duvar kağıdı.

Ve en iyi yanı, uygulamanın yalnızca ekranınızın boyutuna uygun duvar kağıtlarını göstermesidir. Ayrıca, genellikle birçok duvar kağıdı uygulamasında gördüğüm, kalitesi düşük tek bir duvar kağıdı görmedim.

Bunun dışında, sadece harika görünen ve sadece Pro sürümlerini satın aldığım paralaks duvar kağıtları için Paralaks duvar kağıtları da içeriyor. Pro sürümünden bahsetmişken, Pro planlarına abone olarak şunları elde edersiniz:

 • Reklamsız
 • Özel Duvar Kağıtları
 • Çift Duvar Kağıtları
 • Paralaks Duvar Kağıtları

Profesyonel planlarını satın alamıyorsanız, sorun değil. Uygulama hala ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok sayıda yüksek kaliteli duvar kağıdına sahiptir.

Play Store’dan Wallcraft Duvar Kağıtları İndirin

3. TunnelBear VPN

 

TunnelBear, çevrimiçi gizliliğinizi koruyacak ve favori web sitelerinize ve uygulamalarınıza güvenli bir şekilde erişmenize yardımcı olacak, Android için ücretsiz bir VPN uygulamasıdır. Play Store’da tamamen ücretsiz veya ücretli VPN hizmetleri sunan birçok VPN uygulaması vardır, ancak ücretsiz hizmetle yalnızca sınırlı ülke erişimine sahip olursunuz. Oysa TunnelBear, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hindistan, Avustralya ve daha birçok ülkeye hızlı internet hızı ile erişim ile ayda 500 MB ücretsiz veri kullanımı sunar.

Ve kullanım limitiniz biterse, gelecek ayın yenilenmesini bekleyebilir veya (planlara bağlı olarak) gibi özelliklere sahip olduğunuz sınırsız planlarına yükseltebilirsiniz.

 • Sınırsız güvenli tarama
 • 5 bağlı cihaz
 • Öncelikli müşteri hizmetleri
 • Özel hesap yöneticisi
 • Merkezi ekip faturalandırması ve yönetimi

Play Store’dan TunnelBear VPN’i indirin

4. PicsArt

PicsArt, fotoğraf düzenleme için en iyi ücretsiz Android uygulamalarından biridir. Ayrı bir fotoğraf düzenleyici uygulaması yüklemeye gerek kalmadan istediğim tüm gerekli özellikleri sunduğu için 5 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum. Uygulamanın kullanımı kolay bir arayüzü var ve tüm özellikleri keşfetmek fazla zaman almayacak.

Döndürme, kırpma, kontrast, doygunluk ve çok daha fazlası gibi tüm temel fotoğraf düzenleme araçlarını bulabilirsiniz. Ancak fotoğrafını farklı bir seviyeye çekmek isteyenler için PicsArt’ın eskiz, bulanıklık, sanatsal, aksaklık vb. Yüzünüzü düzeltme, kırışıklıkları giderme, cilt tonunu veya saç rengini değiştirme gibi yüzünüzde küçük değişiklikler yapmak için özel bir “Güzelleştirme” aracına da sahip olursunuz.

PicsArt’ın diğer özellikleri şunlardır:

 • İstediğiniz hemen hemen tüm çıkartmaları bulabilirsiniz.
 • Telif hakkı içermeyen görüntüler.
 • Video düzenleme
 • Kolaj yapıcı
 • Görüntü oranını Instagram , Facebook, YouTube, Twitter ve Pinterest’e sığacak şekilde değiştirin .
 • Çizim, mercek parlaması ekleme, şekil maskesi, çerçeve vb. gibi küçük özellikler.

PicsArt ayrıca, sınırsız fırçalar, 100’den fazla filtre, video düzenleyici, araçlar, reklamsız ve çok daha fazlası gibi tüm özelliklere erişebileceğiniz PicsArt Gold olarak bilinen ücretli aboneliklere sahiptir.

PicsArt’ı Play Store’dan indirin

5. LastPass

LastPass, her farklı site/uygulama için şifreleri hatırlamakta sorun yaşıyorsanız çok kullanışlı bir Android uygulamasıdır. Şifrelerinizi ve kişisel bilgilerinizi güvenli bir kasada güvenli bir şekilde saklayabilir. Bu nedenle, siteleri ve uygulamaları her açtığınızda, LastPass oturum açma kimlik bilgilerinizi otomatik olarak dolduracaktır. Verileriniz, AES-256 şifrelemesi ile cihaz düzeyinde şifrelenir.

Tek yapmanız gereken LastPass ana şifrenizi hatırlamak ve LastPass sizin için oturum açma bilgilerini otomatik olarak dolduracaktır. LastPass’i, arkadaşlarınızın veya bilgisayar korsanlarının şifreyi tahmin etme riskini daha da azaltmak için uygulamalara veya sitelere kaydolurken kullanabileceğiniz güçlü bir şifre oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Ücretsiz plan zaten pek çok güvenlik özelliği sunuyor, ancak daha fazlasını elde etmek istiyorsanız premium planına abone olabilirsiniz. Premium plan şunları sunar:

 • 1 GB şifreli dosya depolama
 • Masaüstü parmak izi doğrulama
 • Sınırsız parola, öğe ve not paylaşımı
 • YubiKey gibi birinci sınıf çok faktörlü kimlik doğrulama
 • Öncelikli teknik destek

6. Transparent Clock & Weather

Şeffaf Saat ve Hava Durumu uygulaması, en sevdiğim Android uygulamalarından biridir, yalnızca ayrıntılı hava durumu tahmini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda harika görünen widget’lar da sağlar. Bu uygulamanın widget’ı birden fazla boyutta gelir ve hepsi Android ana ekranında tek kelimeyle muhteşem görünür.

Ayrıca, widget, widget kaplamaları, hava durumu simgesi kaplamaları, zaman yazı tipleri, yazı tipi boyutları, yazı tipi renkleri ve daha fazlası gibi çok çeşitli özelleştirmelere sahiptir. Ayrıca konum, sonraki alarm, rüzgar hızı, nem, sonraki olay, sistem bilgileri gibi şeyleri de görüntüleyebilirsiniz.

Hava durumu bilgilerine gelince, uygulama mevcut konumunuz için Yerel hava durumu tahminleri sağlar ve seyahat ederken konumunuzu otomatik olarak algılar ve doğru, gerçek zamanlı hava durumu raporlarını görüntüler. Ayrıca bugün, yarın veya önümüzdeki 10 gün için ayrıntılı hava durumu tahminlerini kontrol edebilir ve iyi veya kötü hava koşullarına hazırlıklı kalabilirsiniz.

Yani bu uygulamayı sadece hava durumunu kontrol etmek için kullanabilir veya widget’larını telefonunuzun ana ekranını kişiselleştirmek için kullanabilirsiniz, bu size kalmış.

Play Store’dan Şeffaf Saat ve Hava Durumu İndirin

7. Google Files

Dosyalar, Google’dan ücretsiz bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Dosyaları kolayca bulmanıza ve yönetmenize yardımcı olur. Uygulama ayrıca gizli dosyaları ve birkaç temizleme önerisini görüntüleyebilir, bu da gereksiz dosyalarınızın çoğunu iyi organize edilmiş sekmelerde temizlemenize yardımcı olur.

Dosya paylaşımı için ShareIt, Xender vb. gibi ayrı uygulamalar yüklemek yerine, telefonunuzda birkaç alan kazandıran yerleşik bir dosya paylaşım özelliğine sahip olduğundan bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Dosyalar uygulaması Google’ın kendisine aittir, bu nedenle can sıkıcı reklamlar olmadan daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olacaksınız.

Google’dan Dosyaları Play Store’dan İndirin

8. Microsoft Office

Bir word belgesi, PowerPoint, excel sayfası oluşturmak veya üretkenlikle ilgili başka herhangi bir özelliği kullanmak istiyorsanız, Microsoft Office, Android telefonunuz için olmazsa olmaz uygulamalardan biridir. Office belgelerini kolayca oluşturabilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bunun da ötesinde, yakındaki telefonlardan veya bilgisayarlardan dosya aktarabilir veya alabilirsiniz.

Uygulama yalnızca belgeleri düzenlemekle sınırlı değil, aynı zamanda aşağıdakiler gibi birçok kullanışlı özelliğe de sahip:

 • Notlar oluşturun, düzenleyin ve paylaşın.
 • Görüntülerden metin ayıklayın.
 • Resimlerinizden bir tabloyu excel’e çıkarın.
 • Bir belgeyi PDF’ye veya tam tersine dönüştürün.
 • Dosyaları veya bağlantıları açmak için QR kodunu tarayın.

9. YouCut – Video Düzenleyici ve Film Yapıcı

YouCut, video düzenleme için en iyi ücretsiz Android Uygulamalarından biridir. Uygulamanın arayüzü temiz ve kullanımı kolaydır. Kırpma, bölme, kırpma, filtreler, efektler, çıkartmalar ve daha fazlası gibi tüm temel düzenleme araçlarını bulacaksınız. Ayrıca videonun oranını Instagram gönderileri için 1:1, YouTube videoları için 16:9 veya TikTok videoları için 9:16 olarak değiştirebilirsiniz.

Ayrıca videoları 4K çözünürlükte düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Ve YouCut, filigran içermeyen birkaç ücretsiz video düzenleme uygulamasından biridir. Play Store’da birçok güçlü video düzenleme uygulaması var, ancak bunların çoğu YouCut kadar kolay değil ve videoya bir filigran da ekliyorlar.

10. TempMail

TempMail, akıllı telefonunuzda olması gereken başka bir ücretsiz Android uygulamasıdır. Eğer soruyorsan, neden? Her şeyden önce, uygulama tek kullanımlık bir geçici e-posta adresi sağlar ve bir e-posta kimliği isteyen herhangi bir web sitesi veya uygulama bulursanız ve güvenlik veya gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa, bu geçici e-postayı kullanabilirsiniz. fotoğraflar veya diğer ekleri içeren e-postaları alabilecektir.

İkinci olarak, birincil veya ana e-posta kimliğinizi istenmeyen postalardan, reklam postalarından, e-posta korsanlığından ve kimlik avı girişimlerinden koruyabilirsiniz.

Üçüncüsü, herhangi bir sınırlama olmaksızın anında yeni bir e-posta adresi de oluşturabilirsiniz.

Tüm bu özellikler, kayıt gerektirmeden ücretsiz olarak elde edilir. Ancak isterseniz, aşağıdaki özelliklere sahip premium planlarına da abone olabilirsiniz:

 • Özel e-posta adları
 • Birden çok posta kutusu
 • Uygulama içi e-posta görünümü
 • Premium alanlar
 • Genişletilmiş e-posta depolama
 • Premium destek
 • Reklamsız

11. MX Oynatıcı

MX Player, uzun yıllardır Google Play Store’da yer almaktadır ve Android cihazlar için en iyi video oynatıcı uygulamalarından biridir. Telefonunuzda yerleşik bir video oynatıcı uygulaması vardır, ancak genellikle sınırlı özellikler ve video formatı desteği ile birlikte gelir, ancak MX oynatıcı ile hemen hemen her tür videoyu oynatabilirsiniz. Buna ek olarak, bir film izlerken doğrudan altyazıları indirebilirsiniz.

Uygulamayı, birkaç reklamla ücretsiz olarak müzik dinlemek ve çevrimiçi web dizileri, filmler, TV şovları, sporlar vb. izlemek için de kullanabilirsiniz. Oyun oynarken jeton kazanabileceğiniz ve bunları premium filmler izlemek veya özel kuponları kullanmak için kullanabileceğiniz oyunlar için ayrı bir sekme de vardır.

12. Nova Luncher

Günümüzde birçok Android üreticisi, telefonlarını özel kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürüyor, bazıları iyi, bazıları kötü. Ancak en iyi şey, ana ekranınızı Android başlatıcılarla tarzınıza göre özelleştirebilmenizdir ve Nova Launcher bunlardan biridir.

Nova Launcher, en popüler Android Launcher uygulamalarından biridir. Başlatıcıların çoğunda bulunmayan çok çeşitli özelleştirme özelliklerine sahiptir. Yalnızca ana ekranınızı ve uygulama çekmecenizi değil, aynı zamanda klasörleri, simgeleri, animasyon hızını vb. özelleştirebilirsiniz.

Arama çubuğunu, uygulama çekmecesini, çekmece simgesini ve klasörleri karanlık bir temaya değiştirme seçeneğine sahip başlatıcıda gece modunu da etkinleştirebilirsiniz. Nova başlatıcının tüm özelliklerine erişmek istiyorsanız, kilitlemek için çift dokunma, uygulamaları gizleme , bildirim rozetleri vb. gibi özelliklere sahip ücretli sürümlerini de indirebilirsiniz .

Nova Launcher’ı uzun yıllardır kullanıyorum, hatta şimdi bile bu uygulamayı denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

13. Spotify

Spotify, ücretsiz müzik için en popüler ve en iyi android uygulamalarından biridir. Uygulama, iyi organize edilmiş çalma listelerinin yanı sıra temiz ve basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Uygulamada en sevdiğiniz sanatçının tüm şarkılarını bulacak ve hatta ruh halinize uygun bir çalma listesi oluşturacaksınız.

Ayrıca uygulama, çalmakta olduğunuz şarkının sözlerini de gösterir. Yani artık şarkının sözlerini internette aramanıza veya Android uygulamasını indirmenize gerek yok. Bunun dışında, dünyanın her yerinden radyo istasyonlarını yayınlayabilir ve podcast’i çalabilirsiniz.

Ücretsiz müzik dinleyeceksiniz, ancak Reklamlar ve sınırlı özelliklerle gelecek. Bu nedenle, aşağıdakilerle birlikte gelen premium planlarına abone olmalısınız:

 • Reklamsız müzik
 • Ücretsiz müzik indirin ve çevrimdışı dinleyin
 • Aşırı ses kalitesi vb.

14. Google Keep

Genelde her şeyi unutan veya önemli notları düzenli bir şekilde tutmayı seven biriyseniz, Google Keep tüm bunları tüm cihazlarda yönetmenize yardımcı olacaktır. Kolayca notlar veya alışveriş listeleri oluşturabilir ve resimler, sesli notlar ve çizimler gibi şeyler ekleme seçeneği oluşturabilirsiniz.

Uygulama arayüzü basit, kullanımı kolay ve tüm cihazlarınız arasında senkronize olacak, böylece Google Keep’e akıllı telefon, tablet veya masaüstünden erişip erişmediğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Çoğunuzun seveceği harika bir özellik daha var. Önemli şeyleri kaçırmamak için zamana ve konuma göre notlar üzerine hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.

15. DuckDuckGo Gizlilik Tarayıcısı

Gizliliğinizi koruyan bir tarayıcı istiyorsanız, DuckDuckGo Android için en iyi tarayıcılardan biridir. Otomatik temizleme verileri, tüm sekmeleri ve verileri temizlemek için tek dokunuş, karanlık mod ve Reklamları ve izleyicileri engelleme gibi özelliklere sahiptir.

DuckDuckGo tarayıcısının benzersiz özelliği, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, ne kadar korunduğunuzu görebilmeniz için Adres Çubuğunda bir Gizlilik Derecesi (AF) göstermesidir. Çoğu kullanıcının hoşlanmayabileceği tek şey, varsayılan arama motorunu değiştirme seçeneğinin olmamasıdır. Yani arama motorunuz olarak DuckDuckGo’yu kullanmalısınız.