Hakkımda

Merhaba, ben Sezgin Güler.  Süleyman Demirel Üniversitesi ” İnsan Kaynakları Yönetimi” mezunuyum. Yaklaşık 5 yıldır profesyonel network işleriyle uğraşmaktayım. Son 1 yıldır ise Microsoft Servisleriyle çalışan bir medikal firmasında ” IT Specialist ” olarak görev yapmaktayım. Yetkinlikler konusunda 10 yıldır aktif olarak Linux network üzerine çalışıyorum ve  çeşitli linux dağıtımlarında distro-tester olarak görev aldım. Bununla beraber IT sektöründe çeşitli hizmetlerde de yer alıyorum.

Profesyonel olmasa da PHP ve WordPress üzerine yoğunlaşıyorum ve bu konuda çeşitli projelere katkı sağlıyorum. Ülkemizde bilişim sektörünün gelişmesiyle birlikte’de IT organizasyonunda bende yerimi almak için tüm enerjimi bu yönde kullanıyorum. Son zamanlarda IT organizasyonunda sanallaştırma teknolojileri üzerine yoğunlaşıyorum ve bu konuda çalışmalar yapıyorum.

Şuanda çalıştığım firma’da, özellikle sanallaştırma teknolojileri üzerinde IT operasyonunda görev alıyorum. ==================================================================== Microsoft Azure üzerinde sanallaştırma teknolojileri  Microsoft Azure üzerinde Docker container teknolojisi  Ubuntu/ Linux üzerinde sanallaştırma teknolojileri docker-kubernetes  Microsoft Office 365 kurumsal uygulamalar   Sharepoint ve Power automate teknolojileri üzerinde hazırlanmış projeler Active Directory ve Azure Active Directory üzerinde çalışmalar Web sayfası çalışmaları / WordPress, Drupal, Woo Linux Teknolojileri ( Swarm – Deb Pack Gen 2 – Openshift )  ====================================================================Kullandığım Dağıtımlar  * Fedora – Tüm konsol ile birlikte *Debian – Tüm konsol ile birlikte *Alpine Linux – Tüm konsol ile birlikte  *Pardus – ( Debian Based ) Tüm konsol ile birlikte ==================================================================== Kullandığım Teknolojiler * Neo4j ( Oluşturduğum Docker imajı mevcut = Bknz:  docker run –name neo4j -d -p 7474:7474 -p 7687:7687 sezginguler/project:neo4j-apoc-gds ) * Elastic Search  *Docker ( bknz: https://hub.docker.com/r/sezginguler/project ) *Wordpress uzmanlığı  *Azure webapp  * Azure static app *Azure Virtual Machine *Open Vpn *Ubuntu Server *Pardus Sanal Kalıp ( bknz.: docker run –name pardus-wordpress -d -p 8080:80 sezginguler/project:pardusapache2-wordpresstr ) ==================================================================== Kullandığım Network Teknolojileri * Cisco Switch configuration * Aruba Switch configuration *Huawei Switch configuration *FFTB fiber configuration *FFTX fiber configuration *GPON fiber configuration ==================================================================== Kurumsal Makalelerim ve Çalışmalarım Pardus İncelemesi –  https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6914647258466525184/    Pardus İncelemesi –  https://gonullu.pardus.org.tr/pardus-21-incelemesi/ Neo4j Docker – CALL Procedure – https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6915360541578272768/

  Çalışmalarım ve Yazılarım

  Kurumsal WordPress Danışmanlığı

  Kurumsal wordpress tabanlı internet siteleri için geliştirme ve süreç yönetimi konularında danışmanlık hizmeti

  Kurumsal SEO Danışmanlığı

  Hazır web sayfalarının veya yeni yapılmış olan sayfaların arama motolarında üst sıralara çıkabilmesi için SEO çalışması hzimeti kurumsal bazda vermekteyim.

  Özelleştirilmiş PHP Projeler

  Özelleştirilmiş php projelerle kurum ve kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirme ve proje yönetimi yapılmaktadır.

  Kurumsal Hosting Kiralama

  Kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda uygun paket seçimi ve istenilen cloud servislerle beraber VPS – VDS hizmetlerinin kiralama hizmeti