En İyi 12 Hosting ( Ücretli ve Ücretsiz )

Merhaba, web hosting firmaları günümüzde çok şekillendiği için seçim yapmak birhayli zor olmaktadır. Bu yüzden sizlere kullanabileceğiniz ücretli veya ücretsiz hosting firmalarının bir listesini hazırladım. Hazırsanız başlayalım… 🙂

1. Bluehost

Bluehost, dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir. Resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır.

WPBeginner kullanıcılarına ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada %63 indirim sunmayı kabul ettiler. Temel olarak, ayda 2,75 ABD dolarına başlayabilirsiniz.

Barındırma planları ücretsiz markalı e-posta adresleri , sınırsız disk alanı, ücretsiz SSL sertifikası, tek tıklamayla WordPress kurulumu ve daha fazlasını içerir.

Kontrol panelinden site oluşturucu , Cloudflare CDN, SEO araçları ve diğer güçlü web sitesi özellikleri gibi ek eklentileri etkinleştirebilirsiniz .

Bluehost, kişisel web siteleri, küçük işletme web siteleri ve bloglar oluşturmak için mükemmeldir.

Bluehost hakkında daha fazla bilgi edinmek için , barındırma performanslarını, özelliklerini ve hizmetlerini değerlendirdiğimiz eksiksiz Bluehost incelememize bakın .

2. SiteGround

Siteground , ücretsiz web sitesi barındırmaya başka bir harika alternatiftir. Müthiş destekleri ve cayır cayır yanan hızlı performanslarıyla tanınırlar. SiteGround ayrıca resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır.

WPBeginner kullanıcılarına barındırmada %63’e varan indirim sunuyorlar. Temel olarak, ayda 6,99 ABD dolarına başlayabilirsiniz.

SiteGround’un barındırma planları bir web sitesi oluşturucu, WordPress ve Joomla için tek tıklamalı yükleyici, SSD depolama, sınırsız e-posta hesabı, üstün müşteri desteği ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Ayrıca Ultra hızlı PHP ve MySQL veritabanları, site optimizasyonu ve güvenlik eklentileri gibi gelişmiş web sitesi performans özellikleri de oluşturmuşlardır.

SiteGround’un tüm dünyada (4 kıtada) veri merkezleri vardır ve %99,99 çalışma süresi garantisi sunarlar.

SiteGround, küçük işletmeniz veya mağazanız için kendi web sitenizi oluşturmak için mükemmeldir. Web siteniz büyüdükçe, daha hızlı hız ve ölçeklenebilirlik elde etmek için VPS web barındırma planlarına geçebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, performanslarını ve çalışma sürelerini ölçmek için gerçek testler yaptığımız kapsamlı SiteGround incelememize bakın .

3. HostGator

HostGator , piyasadaki en iyi barındırma hizmeti sağlayıcılarından biridir. 2002’den beri varlar ve yavaş yavaş dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biri haline geldiler.

İnanılmaz büyümeleri, düşük fiyatlı, güvenilir web barındırma ve kaliteli müşteri hizmetlerine bağlanabilir.

Kuluçka planları ayda 2,64 dolardan başlıyor. Her plan ücretsiz alan, sınırsız alt alan, sınırsız e-posta adresi, ücretsiz HTTPS / SSL , sınırsız FTP hesabı, sınırsız depolama (disk alanı) ve ölçülmemiş bant genişliği içerir.

Tüm barındırma hesapları, WordPress ve diğer popüler web sitesi oluşturma yazılımları için otomatik yükleyiciye sahip bir cPanel ile birlikte gelir.

Daha fazla ayrıntı için, artılarını ve eksilerini ve ayrıntılı performans testlerini içeren HostGator incelememize bakın .

4. DreamHost

DreamHost , 1997 yılında kurulan en eski web barındırma şirketlerinden biridir. Şu anda 1,5 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktadır.

Başlangıç ​​planı aylık 2,59 ABD dolarıdır. Ücretsiz bir alan adı, ücretsiz alan gizliliği, ücretsiz SSL, sınırsız e-posta, popüler web sitesi oluşturucuları için tek tıklamayla yükleyiciler ve daha fazlasını içerir.

Daha fazla bilgi edinmek için hizmetlerini, desteğini ve performansını değerlendirdiğimiz eksiksiz DreamHost incelememize bakın .

5. Hostinger

Hostinger, ücretsiz web sitesi barındırma şirketlerine başka bir düşük maliyetli alternatiftir. Bir başlangıç ​​web sitesi oluşturmak için mükemmel paylaşılan barındırma planları sunarlar.

Temel olarak ayda 1,99 ABD doları ile başlayabilirsiniz. 2,99 ABD dolarına mal olan başlangıç ​​planları ayrıca ücretsiz bir alan adı, ücretsiz iş e-posta adresleri, 100’e kadar web sitesi oluşturma yeteneği ve WordPress gibi CMS yazılımları için tek tıklamayla yükleme ile birlikte gelir .

Daha fazla bilgi edinmek için, artılarını ve eksilerini içeren eksiksiz Hostinger incelememize göz atın .

WPBeginner okuyucuları, Hostinger kupon kodumuzu kullanırken Hostinger’da %85 indirim alır .

En İyi Ücretsiz Barındırma Siteleri

Ücretsiz cazip olsa da, web sitesi barındırma söz konusu olduğunda her zaman sınırlıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, başlamak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz web sitesi barındırma sitelerini seçtik.

Bu barındırma sitelerini kullanmanız için %100 ücretsizdir.

Web siteniz konusunda ciddiyseniz , son kararınızı vermeden önce en iyi WordPress barındırma hizmetini nasıl seçeceğinize ilişkin kapsamlı kılavuzumuzu okumanızı şiddetle tavsiye ederiz .

Bununla birlikte, işte dünyanın en iyi ücretsiz hosting şirketleri.

6. WordPress.com

WordPress.com, benzersiz bir WordPress lezzeti sunan popüler bir ücretsiz barındırma platformudur. Tanınmış kendi kendine barındırılan web sitesi oluşturucu WordPress’in evi olan WordPress.org ile karıştırılmamalıdır.

WordPress.com, size bir WordPress.com alt etki alanı (yani web siteniz.wordpress.com ), 3 GB depolama alanı ve web siteniz için ücretsiz şablonlara erişim sağlayan ücretsiz bir web sitesi barındırma planı sunar.

Bu ücretsiz plan, web sitenizde reklam görüntüler. Reklamlardan kurtulmak, özel bir alan adı kullanmak ve ek özelliklere erişmek için ücretli planlarına yükseltebilirsiniz. Bu noktada yukarıda bahsettiğimiz “neredeyse ücretsiz barındırma” hizmetlerinden herhangi biri daha iyi bir seçenektir.

Daha fazla bilgi edinmek için WordPress.com ve WordPress.org karşılaştırmamıza her iki platformun artıları ve eksileri ile bakın.

7. Wix

Wix, ücretsiz web sitesi barındırma hizmeti sunan, tam olarak barındırılan başka bir web sitesi oluşturucusudur.

Çoğu ücretsiz barındırma hizmeti gibi, ücretsiz web sitenizde reklamlar ve Wix.com markaları görüntülenerek desteklenir. Ücretli planlarına yükselterek ondan kurtulabilirsiniz.

Ücretsiz plan size bir Wix.com alt alanı, web sitesi şablonlarına erişim, 500 MB depolama alanı ve 500 MB bant genişliği sağlayacaktır.

Daha fazla ayrıntı için, her iki platformun artılarını ve eksilerini incelediğimiz Wix ve WordPress karşılaştırmamıza bakın .

8. Weebly

Weebly, kullanabileceğiniz bir başka popüler ücretsiz web sitesi oluşturucusudur. Bir web sitesi oluşturmak için sezgisel bir sürükle ve bırak oluşturucu ve hazır şablonlarla birlikte gelir.

Ücretsiz planları bir Weebly alt alanı, 500 MB depolama alanı içerir ve Weebly reklamları görüntüler. Reklamlardan kurtulmak, daha fazla depolama alanı elde etmek ve özelliklerin kilidini açmak için ücretli planlarına yükseltebilirsiniz.

Her iki web sitesi platformunun avantajlarını ve dezavantajlarını gösteren Weebly ve WordPress karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz .

9. GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

GoDaddy , dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketi ve popüler bir barındırma şirketidir.

Hazır şablonlara sahip bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu olan GoDaddy web sitesi oluşturucuyu sunarlar. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü olarak mevcuttur ve ardından aylık 5,99 dolardan başlayan ücretli planlarından birine yükseltebilirsiniz.

Ucuz ve kullanımı çok kolaydır. Ancak, web siteniz büyüdüğünde, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’nun özellikler açısından oldukça sınırlı olduğunu görebilirsiniz. GoDaddy Website Builder’ı WordPress’e veya başka bir web sitesi platformuna taşımak da zordur .

Ayrıca en iyi GoDaddy web sitesi oluşturucu alternatifi listemize bakın .

10. Squarespace

Squarespace, teknik beceri gerektirmeyen popüler bir web sitesi oluşturma platformudur. Güzel profesyonel şablonlar ve sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü sunar.

Sınırlı 14 günlük ücretsiz web sitesi barındırma denemesi sunarlar. Bu, özelliklerini deneyebilmeniz için web sitesi oluşturucusuna erişmenizi sağlar. Ücretli bir plana abone olmadıkça web siteniz herkese açık olmayacaktır.

Ücretli planlar ayda 12 dolardan başlar. Her plan ücretsiz bir özel alan, sınırsız bant genişliği, depolama ve hazır web sitesi şablonları ile birlikte gelir.

Daha fazla bilgi için, artıları ve eksileri ve özellik karşılaştırmaları ile Squarespace vs WordPress hakkındaki makalemize bakın .

11. Google Bulut Barındırma

Google, küçük işletmeler ve öğrenciler için çok çeşitli ücretsiz web sitesi barındırma çözümleri sunar. Google gibi birinci sınıf bir şirketten bekleyebileceğiniz tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Planları kullanım başına ödemeye dayalı olduğundan, öğrencilerin başlaması için kolay bir yerdir. Google, yalnızca test siteleri için ücretsiz bir web sitesi barındırma arıyorsanız, yeni müşteriler için tüm yıl boyunca size yetecek 300 ABD doları tutarında ücretsiz kredi sunar.

Her tür web sitesini barındırmak için Google Cloud’u kullanabilirsiniz ve hatta Google Compute Engine’de WordPress sunarlar.

12. Amazon Web Servisleri (AWS)

AWS olarak da bilinen Amazon Web Servisleri, dünyanın en popüler web sitelerinden bazılarına güç sağlar. Küçük işletmeler için kullanımı kolay olmasa da, yeni başlayan öğrenciler ve geliştiriciler için harika bir platformdur.

Amazon, test siteleri için açık ara en iyi ücretsiz web sitesi barındırma hizmetlerinden biri olan AWS Ücretsiz Kullanımlarında 12 ay ücretsiz ve her zaman ücretsiz ürünler sunar.

Öğrenciler, gelişim becerilerini öğrenmek ve ustalaşmak için Amazon’un güçlü platformunu kullanabilir.